Інші напрямки діяльності
Захист по адмінсправам за ст. 124 КУпАП (ДТП без постраждалих)
Дуже часто наслідком ДТП є значні матеріальні збитки. При відсутності постраждалих осіб оформлення таких ДТП проводять працівники патрульної поліції, які не бажають розбиратися хто правий, а хто ні. Я знаю безліч випадків, коли протоколи складають на обох водіїв (так звана обоюдка), або взагалі на невинувату особу. Іноді патрульні оформлюють ДТП на такому низькому рівні, що просто дивуєшся.
Після такого оформлення починається кропітка робота з доказування невинуватості клієнта.
Захист по адмінсправам за ст. 130 КУпАП (керування в стані сп'яніння)
Протокол – це ще не вирок!
Мабуть кожного водія хоч раз у житті зупиняла поліція, але не на кожного складали протокол за керування авто в нетверезому стані. А скільки складається протоколів за «відмову від проходження огляду на стан сп’яніння»! Це дуже актуальна тема. Багато випадків безпідставного складання протоколів. Кожен протокол для поліції – це просто показник, а для водія втратити право керування багато коштує.
Дехто спитає, чи можливий ефективний захист у таких справах без “вірішення питань”. Такий захист можливий! Є певний досвід у цих справах та наработана практика захисту. Це важка та кропітка праця, але вона дає свій результат.
Перемагає лише той, хто бореться!
Досудове врегулювання спорів з відшкодування шкоди (медіація)
Деяку частину спорів з відшкодування шкоди, завданої ДТП можливо вирішити без звернення до суду. Учасники ДТП іноді просто не можуть ефективно комунікувати, а досудове врегулювання спорів заощаджує кошти, час та нерви. Люди просто не знають, скільки часу сплине, доки вони отримають рішення суду і дочекаються його виконання, тому спробувати домовитись – це дуже раціонально.
Стягнення шкоди завданої внаслідок ДТП зі страхової компанії або МТСБУ
Не завжди страхові компанії горять бажанням виплачувати постраждалим свої кошти. Але стягнути відшкодування зі страхової компанії, а у випадку відсутності поліса ОСЦПВ (та деяких інших випадках) з МТСБУ, буває набагато легше ніж з неплатіжеспроможного опонента, оскільки вони мають значні кошти для відкшодування.
Стягнення шкоди завданої внаслідок ДТП із заподіювача шкоди
Якщо інші засоби врегулювання не дали результату, лишається звернутися до суду з цивільним позовом. Це найбільш складний та тривалий процес, але іншого законного шляху нема. Правильно складений позов, чітко визначений відповідач – це залог успіху.
Підготовка звернень до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)
Коли були порушені права особи, а національні засоби захисту використані і результату не принесли, залишається ще один правовий механізм – це звернення до Європейського Суду з Прав Людини. Він розташований у м. Страсбург та є дієвим механізмом відновлення порушених прав. Не кожен адвокат має досвід звернень до ЄСПЛ, тому знавці своєї справи завжди попереду.